Powrót do aktualności

Międzynarodowy Dzień Jogi

21 czerwca to Międzynarodowy Dzień Jogi. Z tej okazji na całym świecie odbywają się wydarzenia dedykowane jodze. Także Polska aktywnie włączyła się do tych obchodów. 

W Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria. Organizatorami wydarzeń są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art Of Living Polska. Wydarzenie wspierają Ambasadorzy Jogi: Agnieszka Cegielska, Edyta Herbuś, Paulina Holtz, Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz oraz Tomasz Stańko, którzy od lat ćwiczą systematycznie jogę. Premier Indii i pomysłodawca Międzynarodowego Dnia Jogi Pan Narendra Modi w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w dniu 27 września 2014 powiedział:

Joga jest nieocenionym darem starożytnej tradycji Indii. Jest ucieleśnieniem jedności ciała i umysłu, myśli i działania, wolności i spełnienia, harmonii między człowiekiem a przyrodą, holistycznym podejściem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie chodzi o ćwiczenia, ale to aby odkryć poczucie jedności siebie, świata i natury

Joga to uniwersalny sposób na zachowanie zdrowia i wewnętrznego spokoju w dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym stresujących wydarzeń, naglących terminów i zobowiązań. Skojarzenia z harmonią i równowagą nasuwają się same. Joga ze swej natury współgra ze zdrowym stylem życia, świadomymi wyborami konsumenckimi i odpowiedzialnością społeczną.
Co roku, na całym świecie, na 6 kontynentach, jest świętowany Międzynarodowy Dzień Jogi – w Polsce w 2017 roku świętujemy w niedzielę 25 czerwca!

W Warszawie na Polu Mokotowskim z tej okazji odbędzie się całodniowy rodzinny piknik z jogą. Rozpocznie się o 10:00. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

fot. fanpage Dzień Jogi w Polsce na Facebooku

najciekawsze materiały

Cyfrowy Patrol pomaga odnaleźć nowe kanały w telewizji naziemnej DVB-T

zobacz

Pierwsza w Polsce świecąca ścieżka rowerowa

zobacz

Rekord Zoom TV w lipcu 2017!

zobacz